Dříve byl internet místo, kde jsme se mohli ukrýt, sdílet anonymně své nejniternější pocity a potřeby s ostatními ztracenými dušemi. Bylo to místo podivínů, kteří měli problém s fyzickou sociální interakcí. Dnes je tomu právě naopak. Pokud dnes člověk není na internetu je považován za podivína právě ten, který na internetu a sociálních sítích není.
Kdysi bylo možné se na internet svobodně obrátit a v případě potřeby zábavy či potíží se poradit. Dnes však bez internetu člověk téměř neexistuje. Pokud vás tato tématika zajímá, je vhodnou inspirací.
Sociální sítě dnes hýbou světem, kdo nemá účet na sociálních sítích jako by nežil. Všechny dnes spíše, než skutečný život člověka zajímá, jak má „vymazlený“ profil, kolik má na Instagramu followerů či co postuje na Twitteru. Sociální sítě dnes však nezasahují pouze do osobního života lidí, ale také působí na profesní dráhu člověka. Jistě, pokud je člověk šikovný uchytí se vždy a v každé době. Pro nás ostatní je tady LinkedIn.
Sociální síť, kde uvedete své profesní zkušenosti, své schopnosti nebo CV. Následně stačí čekat, než si vás firmy všimnou. Pokud však nemáte dostatečně vyplněný profil s dostatečně reprezentativní profilovou fotkou jen s těží přijde úspěch sám.
Internet byl založen na svobodě, že můžu studovat co chci, kde chci a s kým chci. To však zřejmě neplatí pro sociální sítě. Zde musí mít každý vyšperkovaný profil jinak je out. Je zapotřebí vyfotit se s co nejlepším účesem, v co nejlepším oblečení a případně s právě módním domácím mazlíčkem.
Sociální sítě dnes udávají vše od toho, co nosit, co říkat nebo jak se chovat. Tudíž o svobodě se nedá absolutně mluvit. Někdy je tedy lepším oprášit starou dobrou sociální interakci. Tím zahodíte potřebu vyrovnat se všem internetovým hvězdám. Navíc to, co člověka dělá dokonalého jsou jeho nedokonalosti.