Mít alespoň základní školu musí v naší zemi mít prakticky každý. Další vzdělávání pak závisí na každém, ale obvykle má valná většina lidí alespoň výuční list, když ne rovnou maturitu. O poznání méně lidí pak pokračuje na vysokou školu. To je samo o sobě dobré, zvláště, co se týče pozdějšího hledání zaměstnání, ovšem vzdělávání nenechávejte pouze na škole. Ne každá vás totiž může připravit natolik, abyste byli schopni obstát ve stále dravější konkurenci pocházející nejen z našich luhů a hájů, ale i ze zahraničí. Možností, jak načerpat další zásadní informace, je v dnešním moderním světě opravdu hodně.
– Samozřejmě, že nejlepším zdrojem informací jsou i v současnosti knihy, respektive učebnice. Zvláště ty vysokoškolské jsou obvykle sepsány zkušenými a obecně uznávanými odborníky, kteří se v tom svém oboru dostatečně vyznají, a tak z nich můžete studovat bez obav z toho, že byste snad mohli narazit na naprosté nesmysly, naučit se je a díky tomu pak třeba neuspět ve své profesi. Ovšem ani zde není vše stoprocentní.
– S rozvojem moderních technologií se otevřely i nové prostory, kde chodit čerpat nové informace. Ano, tím nejdůležitějším je samozřejmě internet. Zde můžete najít informace prakticky ke každé problematice, která vás zajímá. Historie, fyzika, chemie nebo třeba stavebnictví. Stačí vymačkat na klávesnici adresu vašeho oblíbeného internetového vyhledávače a můžete do sebe vsoukat informace co hrdlo ráží. Ovšem je tu jedno velké ale. Sice na internetu najdete prakticky cokoliv o čemkoliv, nicméně prakticky nikdo vám nezaručí, že se jedná o informace hodnověrné a tedy použitelné. Často dokonce můžete na dvou serverech najít o jedné věci zcela rozdílné informace. Je tedy nutné hledat i na dalších serverech, což je zdlouhavé a často i velice namáhavé. Z toho důvodu berte studium skrze celosvětovou síť raději pouze jako doplnění stávajících znalostí.